Dlaczego budowa domu jest skomplikowana?

Dlaczego budowa domu jest skomplikowana? Może dlatego, że trzeba znaleźć grunt, za który trzeba oczywiście zapłacić, być może uzyskać także kredyt z banku na zakup gruntu. Przed zakupem ziemi trzeba się jednak upewnić do kogo wcześniej należał, więc może dobrze by było przejrzeć księgi wieczyste i sprawdzić umieszczone w nich zapisy, tak aby nie spotkała nas przykra niespodzianka. Nie powinno nas dziwić dlaczego budowa domu jest skomplikowana. Jeśli zdecydujemy się na zakup gruntu musimy także zapoznać się z planami zagospodarowania przestrzennego, aby nie okazało się, że tuż obok naszego domu nie powstanie trasa szybkiego ruchu lub fabryczka, która utrudni nam nam w przyszłości zamieszkiwanie w naszym domu.

Oczywiście to nie koniec trosk. Musimy zdecydować się na projekt domu lub powierzyć go architektowi, za co oczywiście trzeba umieścić opłatę. Posiadając projekt, musimy postarać się o pozwolenie na budowę i oczywiście poszukać firmę, która wykona budowę na miarę naszych oczekiwań, co nigdy nie jest łatwe. Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z firmą musimy określić budżet i pertraktować z firmą czy będzie zdolna podjąć się budowy za określoną w przybliżeniu sumę.

Dlaczego budowa domu jest skomplikowana?

Przede wszystkim dlatego, że ktoś musi czuwać nad budową i jej przebiegiem. Ważne jest, aby w przypadku jeśli nie jesteśmy sami w stanie opiekować się inwestycją, to znaleźć kierownika budowy, który będzie mediatorem pomiędzy nami i firmą budowlaną oraz opiekunem budowy. Dobrze, aby był to profesjonalista znający się na tego typu budowach, a nie jedynie ktoś w charakterze stróża budowy.
Sama budowa domu – ścian to jeszcze nie wszystko, musimy zaprojektować kanalizację, system ogrzewania oraz oświetlenia. Jeśli firma nie posiada fachowców odpowiedzialnych za te dziedziny, to jesteśmy w kłopocie. Ktoś musi wykonać projekt szamba lub oczyszczalni, projekt związany z oświetleniem, dobrać odpowiednie ogrzewanie do kubatury domu.

Oczywiście, nie wszystko jest idealne podczas budowy nowego domu.
Dlaczego budowa domu jest skomplikowana? Ze względu na problemy związane ze zezwoleniami, bywa, że narażeni będziemy na opóźnienia, mogą się także pojawić niespodziewane koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *