Jak długo może trwać budowa domu?

Przychodzi moment w życiu, że będziemy chcieli zamieszkać w swoich własnych, czterech kątach. Przyjdzie nam podjąć sporo trudnych decyzji, będziemy musieli dokonać różnych wyborów, niemniej, jeśli koniec końców, zdecydujemy się na budowę własnego domu, na pewno prędzej czy później, będziemy musieli zadać sobie pytanie – jak szybko wybudować dom?

Dlaczego jest to takie istotne? Bo przecież znaczna większość ludzi, która mieszka choćby w blokach, czy w wynajmowanych mieszkaniach, fundusze na budowę własnego domu pozyskuje z banku w formie kredytu hipotecznego. Pojawia się więc pewien problem, który nie łatwo rozwiązać – jak szybko wybudować dom, a żeby możliwie jak najszybciej w nim zamieszkać i nie płacić jednocześnie pieniędzy za wynajem domu oraz raty za kredyt hipoteczny.

Oczywiście, wszystko zależy od naszych funduszy, jeśli dysponujemy również własną gotówką, a kredyt stanowi tylko pewien procent całości naszego budżetu, jeśli zlecimy większość prac wyspecjalizowanym firmom, to jesteśmy w stanie naprawdę sporo skrócić budowę naszych własnych czterech kątów. Jeśli jednak, planujemy sporo rzeczy w domu, zrobić lub wykończyć samemu, żeby zaoszczędzić, czas ten na pewno się przeciągnie do kilku miesięcy a czasem lat.

Alternatywną metodą, zyskującą coraz większą popularność, również w Polsce, jest postawienie tzw. domu modułowego, który specjalna firma jest nam w stanie postawić nawet w miesiąc. W Polsce takie inwestycje coraz częściej są oceniane pozytywnie, również, ze względu, na atrakcyjny koszt postawienia takiego domu, często okazuje się bowiem, że porównywalny koszt postawienia domu modułowego oraz budowanego tradycyjnie do stanu pod klucz, może być nawet o 1/3 mniejszy na korzyść domów modułowych. Taka przepaść cenowa coraz częściej jest w stanie przemówić do wielu ludzi.

Czy da więc się wybudować szybko dom? Jeśli mamy odpowiednio zasobny portfel, to oczywiście, że tak. Wystarczy fachowa firma i wszystko powinno przebiec bez większych kłopotów w bardzo szybkim tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *